Elektromobily Tesla, jakkoliv tyto modely znamenaly velký technologický pokrok a rozmach elektromobility, nemají pověst úplně kvalitních aut. Majitelé těchto modelů si od začátku stěžují na nepříliš kvalitně slícované díly karoserie nebo interiéru, ale také na dysfunkce na systémech, které se starají o vysouvání klik či stahování oken. Těch potíží je celá řada, ovšem žádná ještě nebyla tak bizarní, jako ta, která se stala na nové Tesle Model 3 před několika týdny.

Majitelem auta je 43letý Jason Tuatara. Tomu se při parkování jeho auta na příjezdové cestě z ničeho nic zůstal v ruce volant. Ten se od sloupku řízení zcela oddělil. Majitel auta se se svým zážitkem podělil na Twitteru a adresoval ho přímo Elonu Muskovi. V příspěvku popsal svůj strach z toho, co upadne příště, a jestli se nakonec celé auto náhodou nerozpadne. Dodal, že auto je jen měsíc staré.

Tesla má s auty problém a přesto rozjíždí nový business. Bude vyrábět surfy

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ovšem ne veřejná, jak bývá u Muska jinak zvykem. Elon Musk rád o novinkách informuje právě na twitteru, kde také často komunikuje s fanoušky a zákazníky. V tomto případě je ale ticho po pěšině. Místo toho se u majitele auta s upadlým volantem zastavili technici, auto odvezli a za 24 hodin zase vrátili. Samozřejmě opravené.

Ovšem žádné podrobné vyjádření nezveřejnili. Majiteli jen bylo řečeno, že se nejspíš během výroby stala chyba, když některý z pracovníků zapomněl volant přidělat maticí. Prostě ho jen nasadil, takže je div, že nespadl mnohem dříve. Sama automobilka prý v tuto chvíli optimalizuje a kontroluje proces výroby, včetně chvíle, kdy se uchycuje volant. Mezi tím se ale o případu dozvěděla britská kontrolní agentura pro normy, která chce celý případ prošetřit.