V posledních několika týdnech se ozývají nešťastní zákazníci automobilky Tesla Motors, kteří potřebují své auto dát do servisu a prakticky mají smůlu. Jak se z americké značky Elona Muska stává standardní automobilka, roste i potřeba zákazníků navštívit autorizovaný servis.

Jenomže Tesla toto velmi podcenila, servisů je málo a nové stále nepřibývají. Zákazníci tak s jakýmkoliv problémem s Teslou tak musí vydržet i řadů týdnů, než se na ně v servisech dostane. A upřímně, kdo by s tak moderním autem, navíc elektromobilem s vysokým napětím riskoval návštěvu jiného než autorizovaného servisu? Asi nikdo.

Problémy má ale Tesla Motors i s dodávkami Modelu 3, který, i přes několik technických nedostatků zaznamenal velký zájem ze strany zákazníků. Jenomže továrna nestíhá a na Model 3 se čeká dlouhé měsíce, přičemž několik zákazníků čekání vzdalo a požadují složené peníze za zálohu zpět.

Problémů tak má Tesla Motors více než dost, přesto si ale její majitel najde dost času i financí k tomu, aby si hrál. Spojil se s firmou Lost Surfboards a společně stvořili surfová prkna, která jsou inspirována modely Tesla. Jejich povrch je potažen tenkou karbonovou vrstvou a lakován stejnými laky, jaké vozí právě Tesly.

Má to ale háček. K dispozici bylo pouze 200 kusů surfů, a to za cenu 1500 dolarů. A jak už asi tušíte, všech 200 kusů bylo velmi rychle rozebráno. Vůbec se nedivíme, z tohoto prkna bude zajímavý sběratelský kousek, kterému cena nejspíš poroste.