Tuning je takové tančení na tenkém ledě. Pokud si dáte pozor a nebudete se pouštět do žádných velkých akcí, může to dopadnou víc než dobře. Ostatně, například tato Audi R8 je toho jasným důkazem. Když ale šlápnete vedle, může z toho být pořádný průšvih, který může být na silnicích nebezpečný a k smíchu.

Od monstrózních spoilerů, podsvícení, blikajících diod a tuny laminátu se v posledních několika letech tuning dostal do decentnějších a uhlazenějších podob. Někteří tvrdí, že je to nuda a takzvaně „na jedno brdo“, ale alespoň na silnicích nepotkáváme „zbastlená“ auta s laminátovými radlicemi a podobně. Ta uhlazenost má prostě něco do sebe. Ostatně, potvrzuje to také úprava Volkswagenu Golf páté generace, kterou si můžete prohlédnout v galerii.

Na první pohled bude některým možná připadat jako práce grafika, ale auto je skutečné. Majitel vsadil na jednoduchost, kdy jen dokonale vyleštil karoserii, ke které přidal nová kola a vzduchový podvozek, jenž auto doslova připlácne k zemi. Kola jsou CCW Wheels a častěji jsou k vidění na Toyotách Supra, Fordech Mustang nebo také Chevroletech Corvette. Jsou třídílná s dvaceti paprsky. Golf je obouvá v rozměru 8×18 palců a v leštěném provedení. Pokud byste po nich pátrali, hledejte označení 6061-T6 nebo klikněte sem.

Výsledek nám vůbec nevadí, nepřipadá nám nijak obyčejný, ba právě naopak. A co vy si o něm myslíte? Líbí se vám takový styl tuningu nebo preferujete něco jiného?