obytnyChevrolet-C30-RV-Brown-Sugar-na-prodej- (1)

Spousta zemí na světě v současné chvíli kvůli koronavirové epidemii zavřela hranice, nedá se cestovat dovnitř, ani ven. Otázkou je, jak budou vypadat letošní letní dovolené. Vypadá to, že na letecké výlety k moři můžeme zapomenout a budeme opět objevovat krásy České republiky. K tomu by se hodil třeba parádní obytný vůz. A tento, který je aktuálně na prodej v Americe, je vážně parádní.

Jde o Chevrolet C30 RV z roku 1983. Tohle auto ale prošlo kompletní přestavbou – nikoliv jen renovací, ale i tuningovou úpravou. Tento obytný vůz byl stavěn a poprvé oficiálně představen na největším světovém veletrhu tuningu SEMA Show 2019. Jmenuje se „Brown Sugar“, což je v překladu „hnědý cukr“, a vážně to na něj sedí. Kombinace laku, ale i dalších barevných doplňků je variací na téma 50 odstínů hnědi. A vlastně to vůbec nevypadá špatně, ba pravě naopak.

Auto je úplně nové technicky. Díky prošly buď kompletní výměnou anebo precizní renovací. Pod přední kapotu putoval potentnější motor GM LS V8 s objemem 5,3 litru, který je spojen s automatickou převodovkou 4L80E. Poháněná jsou samozřejmě zadní kola.

V Mnichově budou vystaveny dva obytné Volkswageny, 1 z nich ze stavebnice LEGO

Podvozek je vzduchový, auto se dá spustit až úplně na zem. V případě potřeby – třeba při vjezdu do kempu s nerovným povrchem – je ale možné ho naopak výrazně zvednout.

Vše je laděno do retro stylu – od vnějšího lakování, přes vnitřní materiály, ale i čalounění anebo prvky vybavení obytného prostoru. Místo umyvadla je třeba původně chladící nádoba na láhve Coca-Cola. Jako obklady zdí jsou použity odřezky ze dřeva a jako hudební aparatura jsou použity dřevěné sudy.

Tento retro vyladěný obytný Chevrolet C30 RV je na prodej v rámci Grand Rapids Classics. Inzerát najdete zde a dočtete se tam, že cena je 179 990 amerických dolarů. To je v přepočtu bezmála 4,5 milionu korun.