Co se aut týče, tak ze stavebnice LEGO se staví doslova kde co. Například Porsche před nějakou dobou před své muzeum postavilo zvětšený model 930 Turbo. Samo LEGO pak do prodeje pustilo dokonalou stavebnici Astonu Martin DB9 Jamese Bonda a nesmíme zapomenout ani na fantastické Bugatti Chiron v životní velikosti, které vzniklo v Kladně a uchvátilo celý svět.

A možná právě touto kladenskou stavbou se nechal inspirovat Chevrolet, který se rozhodl, že z lega postaví přesnou repliku svého pick-upu Silverado. Možná si chce napravit reputaci poté, co právě Silverado nezvládlo svou marketingovou úlohu na jednom hokejovém utkání. A touto reklamní kampaní se mu to jistě povede.

Co se velikosti týče, model z lega je stejně velký, jako jeho reálná předloha. Jen jeho hmotnost je samozřejmě o něco nižší, když se zastavila asi na 1,5 tuny. 18 stavitelů prokázalo velkou míru trpělivosti, když na stavbu použilo přesně 334 544 kostek. Celkem na stavbě strávili asi 2000 hodin.

Výsledek jejich práce bude vystaven v jednom z amerických dealerství a ačkoliv nejde o pojízdnou lego stavbu, třeba světlomety svítí. Hezká práce, co myslíte?

lego chevrolet silverado