Temně černá, zatraceně rychlá a se skvělým zvukem. ABT upravil Audi RS4 Avant

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportstline - 12. 6. 2020


Během loňského podzimu prošlo Audi RS 4 Avant faceliftovým omlazením a tak se není co divit, že skončila v hledáčku známého německého úpravce ABT Sportsline. A rozhodně jde o velmi zajímavý počin.

Na první pohled zaujme upravené Audi černým provedením. Až na brzdiče je černé úplně vše a pokud můžeme soudit, vypadá to skvěle. Auto obouvá 21palcová kola, která svou velikost ani přes černé lakování nijak nemaskují. Ale co si budeme povídat, jsme u ABTu, takže nejde tolik o to, jak auto vypadá. Jde o to, co se dělo pod kapotou.

Tam zůstal šestiválec o objemu 2,9 litru, který spolupracuje s dvojicí turbodmychadel. Ovšem původních 444 koní výkonu a 600 Nm točivého momentu vzalo za své. ABT si pohrál jak se softwarem, tak i s hardwarem pohonné jednotky. Výsledkem je výkon 523 koní a točivý moment 680 Nm. A ten skvělý zvuk! Jak z motoru, tak z výfuku, o kterém dávají vědět temně černé nové koncovky.

ABT Sportsline nasadil novému Volkswagenu Golf velká 20″ kola

Zajímavý je i posun týkající se rychlosti. Sprint z klidu na 100 km/h zvládne sériová RS4 za 4,1 sekundy, přičemž maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. U Audi ale máte možnost si připlatit za posunutí omezovače až na 280 km/h. Po zásahu ABTu se umí RS4 rozjet z 0 na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy. O maximální rychlosti se ale úpravce nezmiňuje.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru