Taxikář při předjíždění ohrozil městské strážníky. Po zastavení ani nezapíral a omlouval se

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Pardubice -  17. 3. 2022


Policie často opakuje a připomíná, aby si řidiči uvědomili, že předjíždění patří mezi nejnebezpečnější řidičské manévry. Stačí sekunda a z původně obyčejného předjíždění je nejhorší chvíle v životě. U některých bohužel i ta poslední. K tomu ale naštěstí nedošlo v případě velmi špatného předjíždění řidiče na Pardubicku. Svým manévrem ohrozil sebe a v protisměru jedoucí hlídku tamních strážníků.  

Městská policie Pardubice na svém facebooku manévr řidiče označila velmi trefně podtitulem „jak to opravdu nedělat.“ A má pravdu. Řidič vozidla taxi se totiž pro předjíždění nákladního auta rozhodl ve chvíli, kdy nemohl mít dostatečný výhled před sebe. A proto si nevšiml, že v protisměru jede auto.

Přečtěte si také:  Jak na správné předjíždění? Důležitý je rozhled a pečlivá kontrola zpětných zrcátek

Strážník za volantem služebního auta naštěstí zareagoval správně, když zpomalil a uhnul ke kraji. Je dobře, že na to měl čas a měl kam uhnout. Pak už ale čas neztrácel. Strážníci se rychle otočili a vydali se za taxikářem, kterého také jen o chvíli později zastavili.

https://www.facebook.com/mppardubice/videos/1579920015724834/

„Řidič před strážníky alespoň neztrácel čas výmluvami a rovnou se k nezdařenému manévru přiznal a omlouval se. To jej samozřejmě šlechtí, nicméně strážníci jeho počínání předali k dořešení ke správnímu orgánu,“ napsala pardubická městská policie na svém facebooku.

Ve správním řízení řidiče kromě pokuty až 10 000 Kč čeká také sedm trestných bodů a zákaz řízení až na rok.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek