skoda_octavia_rs-motory-audi_25_tfsi-petivalec-1

V internetových diskusích se často setkáváme s názory, že Škoda Octavia RS není žádný ostrý nebo snad sportovní model. To ale neplatí pro kus, který je aktuálně na prodej v Německu. Ten má totiž pod kapotou řádně upravený pětiválec z Audi.

Na první pohled jde o decentně upravenou Škodu Octavia Combi RS třetí generace před modernizací. Jenže to se změní ve chvíli, kdy ji nastartujete anebo se jí podíváte pod sukni, tedy pod kapotou. Pak totiž odhalí to, že původní čtyřválec vyklidil místo potentnějšímu pětiválci s přeplňováním turbodmychadlem. Auto pochází z dílny německého úpravce RM-Peformance.

Přečtěte si také:  Škoda oficiálně ukázala nové logo. Na autech ale jezdit nebude

Bílý kombík dostal motor původem z Audi RS 3. Jde o 2,5litrový pětiválec, jehož sériový výkon byl 367 koní a točivý moment 465 Nm. Octavia se ale po úpravě může pochlubit dokonce 525 koňmi a 680 Nm. Nešlo to jen úpravou software řídící jednotky, ale vyměněno bylo také turbodmychadlo za větší TTE 500, přibylo velké sání vzduchu a výkonnější jsou i vstřikovače paliva.

Motoru se lépe dýchá nejen díky novému sání, ale i díky kompletně novému výfukovému potrubí od svodů svodů, včetně sportovní katalyzátorů HJS Sportkats, až po klapky, ovládající zvuk.

Z designového pohledu nelze nezmínit nová kola OZ Ultraleggera s rozměry 8×19 palců a několik poměrně decentních polepů.

Přečtěte si také:  Škoda Auto je v koncernu Volkswagen 30 let: Příběh evropského ekonomického úspěchu

Upravená Škoda Octavia RS byla vyrobena v roce 2015 a od té doby ji vlastnil její první majitel. Na tachometru svítí cifra 45 tisíc kilometrů. A kolik za ni dáte? V inzerátu, který včetně dalších fotografií najdete zde, se píše 39 900 eur, což je v přepočtu podle kurzu ČNB 1,045 milionu korun.