Profesionální závodní jezdci musejí občas nechat mozek v depu. Někdy je to prostě lepší. Ale i přesto jsme z následujících videí lehce konsternovaní. Samozřejmě v tom dobrém!

Na videích se vám představí závodní jezdec VAG Trophy Kenan Dole, který se na Brands Hatch dostal na první pohled do pořádného průšvihu. Nejprve to vypadalo na nebezpečné kyvadlo, za chvíli z toho ale byl smyk, kterým by býval možná smetl několik dalších jezdců.

Když totiž Kenan vyjížděl ze zatáčky Paddock Hill, ztratil nad svým autem kontrolu, a to se mu nebezpečně rozkývalo. Ačkoliv zareagoval velmi rychle, jeho Volkswagen Golf se na mokré vozovce i tak roztancoval do všech stran. Nevypadalo to moc dobře, ale jen do chvíle, než se takřka přetočil zádí napřed. To je moment, kdy by většina běžných smrtelníků zazmatkovala nebo to prostě vzdala a počkala si na případný náraz.

Kenan to ale nevzdal, auto udržel a ve fantastickém smyku se vrátil do směru, který potřeboval. Sice se cestou lehce srazil s projíždějící Audi, ale ani to ho nerozhodilo. My se klaníme a zdůrazníme jednu “maličkost”, na kterou stále spousty řidičů zapomíná. Ať se Kenenovi auto točilo jakýmkoliv směrem, on se podle on-boardu vždy díval jen tím směrem, kterým chtěl jet. A možná i to ho zachránilo před zdánlivě jasným průšvihem. A to by měl dělat každý řidič a vždy!

Přečtěte si také:  Test Volkswagen Golf R Variant 4Motion DSG (2017)