Řízené pálení pneumatik, tedy dělání takzvaných “donutů”, je oblíbenou zábavou spousty milovníků aut. Čím lepší obrazec se se “zapálenou” pneumatikou podaří nakreslit, tím lépe. Když se k tomu od auta pořádně kouří, je o zábavu postaráno. 🙂 Jsou ale auta, která sice na silnici také kreslí, ale takové hrátky s nimi bývají dost drahé.

Mezi taková auta jednoznačně patří Bugatti Veyron. Nejde ani tak o pořizovací cenu auta, ale spíše cenu za jeho pneumatiky. Při takovém driftování a kreslení donutů se jedna sada pneumatik rozloučí během několika málo sekund.

Ačkoliv to vypadá jako skvělá zábava, účet za nové gumy, kdy v Americe jedna sada stojí v přepočtu asi 720 tisíc Kč, bychom fakt platit nechtěli. A k tomu si ještě přidejte cenu za práci, která je také astronomická, a fakt, že i kola mají omezenou trvanlivost – mění se každých 16 tisíc kilometrů a nebo po čtyřech přezutí.

V případě videa je vidět, že gumy dostaly opravdu hodně zabrat a jejich další použití je nemožné. Auto navíc nahlásilo chybu, když se do sání dostalo až moc kouře. Takže ano, je to drahé, možná trošku nebezpečné, ale zatraceně zábavné. I s tak exkluzivním autem, jakým Veyron bezesporu je.