Základem pro tuto úpravu americké firmy Hennessey posloužil Jeep Grand Cherokee Trackhawk, tedy už v základu pořádně pekelné SUV! Tuhle bestii na kolech pohání monstrózní osmiválec o objemu 6,2 litru, který je podporován velkým kompresorem. Výkon motoru je 717 koní a točivý moment 873 Nm. Standardně umí z klidu na 100 km/h zrychlit za 3,5 sekundy a tachometr se zastaví až na hodnotě 290 km/h.

Také si říkáte, že by vám to stačilo? Máme sice stejný názor, ale zákazníci Hennessey se s tím odmítli spokojit. Proto vzniklo monstrum, které se dá označit jako nejlépe zrychlující SUV na světě. Po zásahu do motoru, nové jsou písty, kompresor, vačky nebo třeba hlava válců, ale i do map řídících jednotek se Hennessey dostal na teď už opravdu děsivý výkon 1016 koní, a ještě děsivější točivý moment 1208 Nm. Takové hodnoty nemá snad žádný supersport, takže je toto mamutí SUV s přehledem strčí do kapsy.

V praxi se ten výkon a točivý moment projeví naprosto neuvěřitelným zrychlením, které se nejlépe předvede při závodu na čtvrt míle. Ostatně, přesně takový závod uvidíte v přiloženém videu. Pokud se vám právě na tuhle bestii sbíhají sliny, pak si připravte 180 000 dolarů, tedy asi 4 miliony korun. Ale pospěšte si. Hennessey plánuje stvořit jen 24 kusů.