Pokud patříte mezi fanoušky aut, která jsou vše, jen ne obyčejná, máme něco přesně pro vás. Ostatně, nás právě tahle zběsilost baví také. A moc! Milujeme totiž velká a neforemná auta. Králem takových aut je asi Mercedes-Benz třídy G, tedy auto s aerodynamikou letící cihly, po řadu let stejné, ale přesto dokonalé. Asi je vám jasné, že když mercedes vypustil Géčko ve verzi se šesti koly, zajásali jsme, ale hned vzápětí hořce zaplakali, protože na jeho pořízení bychom museli vykrást banku.

Podobných bestií, které by nás hodně bavily, je ale mnohem víc, třeba nový Hennessey Goliath. Jak už sám název napovídá, jde o Goliáše z dílny americké tuningové firmy z Texasu. Ta tohle monstrum postavila na základech Chevroletu Silverado Trail Boss Z71, který ale pořádně předělala.

Hlavní novinkou je třetí náprava a řádně upravený motor. Pod kapotou je V8 o objemu 6,2 litru, která v základu chevy pohání silou 420 koní a 620 Nm. Zdá se vám to dost? Pak nevíme, co budete říkat na úpravu od Hennessey. Ti se totiž rozhodl přidat několik dílů a upravit řídící jednotku, čímž se dostali na 705 koní a 915 Nm! Na tuto úpravu dává tuner 3 roky záruku a tvrdí, že je nesmrtelná. Pokud by to ale přesto bylo někomu málo, pak je tu ještě verze s konečným výkonem 808 koní, na kterou už ale záruku nedostanete. Logicky…

Tvůrce se z nějakého důvodu nijak nechlubí konkrétními jízdními údaji, ale prozradil alespoň to, že zrychlení z klidu na 100 km/h se odehraje za 4,5 sekundy. A to je na truck o hmotnosti několika tun působivý výsledek!

Také jste právě teď zjistili, že byste něco takového nutně potřebovali? Pak si pospěšte a připravte pořádný balík. Úpravce vyrobí jen 24 kusů a za jeden si řekne 375 tisíc dolarů, tedy o něco málo více než 8 milionů korun.