Na tento souboj čekal každý, kdo alespoň letmo zaznamenal absolutní monstrum z řad SUV: Jeep Grand Cherokee Trackhawk, respektive jeho verzi od úpravce Hennessey Performance.

Jde totiž o hotové überSUV, které pohání přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, jehož výkon je 717 koní a točivý moment vrcholí 875 Nm. No, uznejte sami, že tohle je prostě masakr.

A kdo se mu to dovolil postavit? Nikdo jiný než Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody, tedy čistokrevný Američan, který sice pohání stejný agregát o stejném výkonu, ale pro Challenger s vyšším točivým momentem 881 Nm.

Už se těšíte? A máte snad pocit, že vítěz sprintu na čtvrt míle je v tomto případě jasný? Asi vám tedy rovnou prozradíme, že pokud na vítěze tipujete Dodge, jste vedle, jak ta jedle. Ano, jeho hmotnost je výrazně nižší, což by ho mělo do role favorita dostat takřka automaticky, ale v případě takových výkonů, jakými disponují obě auta, to celé stojí na trakci.

A protože je Jeep velmi dobře funkční čtyřkolkou, je tedy jasné, že se se startem na sprintu popasuje o něco lépe. Pokud by ale Dodge dostal do vínku stejný pohon všech kol, mohla do souboje promluvit právě jeho hmotnost.

Ale co si budeme povídat, v tomhle videu vlastně nejde o nějakého vítěze nebo poraženého. Jde prostě o skvělou podívanou, která nějaké medaile nepotřebuje. 🙂