Včera jsme vás informovali o vážné dopravní nehodě z Brna. Na Komenského náměstí se mezi dvě tramvaje napasoval řidič Škody Octavia, přičemž z auta po nehodě skoro nic nezbylo. Hodně jsme se podivovali nad tím, že ačkoliv musel být řidič z auta vystříhán hasiči, celou dobu byl při vědomí, komunikoval a do nemocnice jej transportovali jen s lehčími zraněními.

První vyšetřování naznačovalo, že chybu udělal řidič Octavie, který měl projet rušnou křižovatkou na červenou. Policie si ale něčím takovým nemohla být jistá, proto si vyžádala záběry z palubních kamer obou tramvají a také z kamer umístěných na ulici. A jedna natočila celý průběh té nehody.

Tramvaje v Brně úplně sešrotovaly auto. Řidič vyvázl jen s lehkým zraněním

Nutno říct, že z těch záběrů mrazí. Řidič zjevně opravdu ignoroval červenou na semaforech, vjel do křižovatky a právě v ten moment se tam míjely dvě tramvaje, které jej vzaly mezi sebe jako do kleští. Upřímně se divíme ještě víc, že se řidiči nic nestalo. Měl vlastně velké štěstí v neštěstí. Nejen z důvodu, že nehodu přežil, ale také proto, že na přechodu, který vede za tramvajovou tratí, je přechod pro chodce. A ve chvíli, kdy se řidič dostal mezi tramvaje, po něm šel člověk. Pokud by se mezi ně vešel, nejspíš by v plné rychlosti vjel právě na ten přechod.

To jsou ale samá kdyby. Je dobře, že to skončilo jen pár oděrkami a zmuchlanými plechy. Snad se řidič pro příště poučí.

Nehoda se dvěma tramvajemi na Konečného náměstí

V zájmu prevence vám přinášíme video ze včerejší nehody osobního auta se dvěma tramvajemi na Konečného náměstí. Při průjezdu křižovatkou buďte vždy mimořádně opatrní. Jedna chyba může ovlivnit mnoho životů.

Zveřejnil(a) Městská policie Brno, oficiální stránka dne Pondělí 16. prosince 2019