Takto bestiálně vypadá limitovaná edice Subaru WRX STI

Autor: Anina Russová - 8. 6. 2017


Už asi víte, že nám bylo trochu líto, když jsme zjistili, že Subaru místo tolik očekávaného BRZ STI, představila „jen“ vyladěné BRZ tS. Smutek nám ale nevydržel moc dlouho Respektive jen do doby, než jsme zjistili, že japonská automobilka má v rukávu ještě jedno eso.

Tím je podstatně vylepšené, ale bohužel také limitované WRX STI Type RA. Všech 500 vyrobených kusů, které má automobilka v plánu dostane do vínku jako jediné STI v nabídce karbonovou střechu a mohutné karbonové křídlo na zadek. Nová jsou také lehká, ale pevná kovaná kola BBS. Stejně jako v případě BRZ tS, i v tomto případě dodalo brzdy Brembo a o podvozek se postarala společnost Bilstein.

Teď ale k tomu, co vás stejně asi zajímá nejvíce. 2,5litrový přeplňovaný agregát pod kapotou nabídne 310 koní, ale také nové sání, výfuk i mapy řídící jednotky. Jako třešničku pak Subaru zkrátilo třetí rychlostní stupeň na šestistupňovém manuálu.

Krom faktu, že těchto ostrých krásek bude vyrobeno pouze 500 kusů, je tu ještě jedno velké mínus. Jak WRX STI, ta BRZ tS se budou prodávat pouze za velkou louží.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru