Dopravní nehody se bohužel stávají. Můžeme se snažit jim vyhnout, můžeme být skvělými řidiči a jezdit bezpečně a ohleduplně, ale přesto stačí jediná sekunda a rázem se můžete stát účastníky nehody. Takových účastníků bylo v chuchvalci nabouraných aut po nedávné nehodě v americkém Sacramentu hned několik. Záběry z jejího vzniku vypadají dost děsivě, ale naštěstí se nikomu nestalo nic vážného.

Přečtěte si také:  Doba dovolených se blíží. Poradíme, co dělat při nehodě v zahraničí a na co nikdy nezapomenout

K nehodě došlo během ranní špičky 7. června 2021 na dálnici 50 v Kalifornii. Záběry pořídila kamera v jednom z aut, jehož řidič se tomu velkému chumlu naštěstí zvládl vyhnout. Z jeho hlasu, který je slyšet, když volá záchranáře, je ale patrné, že byl hodně v šoku. A není se vůbec co divit.

Hned ze začátku videa je na záběrech vidět bílý pick-up, jehož řidič se z úplně levého jízdního pruhu zařadí do toho úplně pravého. Tím ale jeho jízda skončí. V ten stejný moment totiž auta v pravém pruhu začnou hodně brzdit, následně se střetnou a řidič pick-upu už nemá šanci jakkoliv reagovat. Ani brzdová světla se mu nerozsvítí, do vzniklé nehody tak najel v plné rychlosti. A pak už to jde všechno hodně rychle.

Přečtěte si také:  Už jste přezuli? Pak pozor na místa se značkou přikazující jízdu jen na zimních gumách. Při nehodě pak pojišťovna nemusí platit

Do nehody se okamžitě dostane několik osobních aut, pár dodávek a náklaďák. Ten, byť jede v jiném pruhu, nemá moc možností jak se vyhnout nebo jak reagovat. Jeho řidič ale nejspíš strhne volant, což vede k malému smyku a převrácení nákladního auta na bok. A k tomu všemu do něj nabourají dva řidiči osobních aut. Spočítat všechny účastníky nehody je ze záznamu nemožné, ale bude jich kolem 10. S přihlédnutím k tomu a k faktu, že nešlo o žádné malé ťukance, je skoro zázrak, že všechny ty srážky skončily jen pěti lehce zraněnými lidmi.