Takhle vypadá angličák za miliony. Brzy bude na prodej

Od Anina Russová | 14. 4. 2017


Určitě někteří z vás sbírají modely oblíbených aut, ale vsadíme se, že jste za jeden nedali víc než pár tisíc. Umíte si představit, že byste za jeden jediný model zaplatili několik milionů? Pokud ano, je chystaná aukce takového modelu právě pro vás.

Jde o angličák z dílny Mattel, která ho vyrobila pro vystřelovací autodráhu HotWheels v roce 1969. Zobrazovat má klasický Volkswagen Bus, ale ukázalo se, že pro autodráhu není použitelný. Je totiž příliš těžký a při jízdě se převrací.

HotWheels nechalo vyrobit několik prototypů, ale ani jeden se nepodařilo přizpůsobit tak, aby na autodráze fungoval. To je důvod, proč se do výroby nakonec vůbec nedostal. Ale bývalý zaměstnanec společnosti Mattel dal jeden z prototypů svému synovi a přidal radu, aby ho dobře schoval, že určitě jednou bude mít vysokou cenu.

Tahle vize se naplnila a to rovnou několikrát. Jeho syn dospěl a zkusil malé autíčko dát do aukce. Asi sám nečekal, co se dozví. Podle aukčního domu Antiques Roadshow by se jeho cena totiž měla pohybovat mezi 2,5 a 3,7 miliony korun. Ale je to jen odhad. Záleží na tom, jak moc budou případní zájemci přihazovat.