Hotový koncert. Jinak bychom úvodní video asi popisovat nemuseli. Ale protože někteří z vás možná netuší, co se skrývá za tím dlouhým názvem Porsche 718 Cayman GTS 4.0, přeci jen si pár informací povíme.

Porsche tuto novinku představilo asi v polovině ledna a do prodeje ji pustí během března. O pohon se stará šestiválec s objemem čtyř litrů. Ovšem, zapomeňte na přeplňování. Tohle je atmosférická jednotka, která, jak dokáže Mark Webber, umí být zatraceně zábavná. Maximální výkon je 400 koní a točivý moment vrcholí 419 Nm. Z klidu na 100 km/h umí tohle kupé zrychlit za 4,5 sekundy. Maximální rychlost se zastaví na 293 km/h.

Porsche 718 Cayman GTS a Boxster GTS dostávají 400koňový 4litrový šestiválec

Porsche tuhle hračku jako první nabídne se šestistupňovým manuálem, ale časem jistě přidá i možnost připlatit si za PDK.

Stuttgartská automobilka modelu 718 Cayman GTS 4.0 přidala parádně znějící výfukovou soustavu, sportovní podvozek a nezapomněla ani na samosvorný diferenciál na zadní nápravě a systém vektorování točivého momentu. Milovníkům jízdy na okruhu pak udělala radost telemetrií Porsche Track Precision App, která je k dispozici v rámci příplatkového balíčku Sport Chrono.

Teď už víte to nejpodstatnější a můžete si užít fantastické video, které natočil Mark Webber společně s Porsche. Tentokrát nebudeme vyzdvihovat jeho čistou stopu, skvělý zvuk auta a zjevně ideální ovladatelnost. Doporučujeme, abyste se zaměřili na tu část videa, ve které jsou zachyceny nohy závodního jezdce. To, s jakou samozřejmostí zvládá pravou nohou obsluhovat brzdu i plyn, je prostě jako koncert! Ještě dodáme, že video bylo natočeno na portugalském okruhu Estoril.