nissan-juke-r-na-prodej- (1)

Tak trochu jiná „Godzilla“. Na prodej je Nissan Juke-R s technikou z GT-R

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: James Edition - 2. 4. 2020


Vzpomínáte si na Nissan Juke-R? Byl to původně Nissan Juke, který ale dostal kompletní techniku z Nissanu GT-R. Jeden takový je nyní na prodej.

Nissan Juke-R byl koncept, který představila japonská značka v roce 2011. Měl techniku (motor i kompletní pohonné ústrojí) z Nissanu GT-R. O rok později už představila „sériový“ model, který si mohli zákazníci koupit. Spolupracoval na něm přímo Nissan s britskou společností RML Group. Na silnici s ním ale tehdy stejně nemohli. Vypadal podobně jako koncept a techniku měl stále z GT-R.

Toto auto vyrobila jiná britská společnost Severn Valley Motorsport specializující se na úpravy automobilů Nissan ve Velké Británii. Přestavba ale i přesto probíhala pod dohledem automobilky Nissan a za použití stejných dílů, z nichž vznikal i Nissan Juke-R v RML Group.

Tento upravený Nissan GT-R dostal zákaz na Nürburgringu, je moc hlučný

Auto je na prodej v Německu, prodávají ho ve VDM Cars. Přesný název tohoto auta je SVM Juke-R700 a pod přední kapotou má motor VR38-DETT z Nissanu GT-R (R35). Jde o 3.8litrový vidlicový šestiválec twin-turbo, který dostal větší vstřikovače paliva, přepracovaný systém sámí vzduchu, ale i přepracované výfukové potrubí. Výsledkem je výkon kolem 650-700 koní. Jak auto jezdí, je otázkou, protože tento konkrétní kousek má najeto pouhých 20 kilometrů.

Zajímavé jsou i další části auta, protože má kompletně nastavitelný podvozek Nitron, větší a tužší stabilizátory nebo výrazně větší brzdy Brembo, ukrývající se pod 20″ koly. Obojí pochází z Nissanu GT-R. Úprav je samozřejmě mnohem více, některé vidět jsou (například kompletní kaplička přístrojů z GT-R nebo ochranný vnitřní rám a podobně), jiné nikoliv.

Cena není lidová, prodejce za auto chce 649 500 eur, což je v přepočtu něco málo přes jeden a tři čtvrtě milionu korun. Inzerát najdete ZDE.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru