První produkční Nissan Juke-R je na světě a míří k prvnímu majiteli!

Od Pavel Srp | 18. 10. 2012


První sériový Nissan Juke-R je připraven na cestu ke svému majiteli. Automobilka zveřejnila první fotografie a video historicky prvního sériového vozu, který oproti konceptu vypadá již o poznání více uhlazeně a sériově.

Sériový Nissan Juke-R sdílí motor s Nissanem GT-R modelového roku 2012 a nabídne tedy výkon 550 koní z motoru V6 o objemu 3,8 litru a přeplňovaného dvěma turbodmychadly. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za neuvěřitelné 3 sekundy a maximální rychlost leží za hranicí 270 km/h.

Jak jsme již psali hned v úvodu, když porovnáte design konceptu a tohoto sériového kousku, pak uvidíte drobné změny. Nový design karoserie má na svědomí londýnské designové studio automobilky Nissan Design Europe v Paddingtonu v Londýně. Konstrukční vylepšení se zaměřila na přední nárazník, který dostal větší otvory pro chlazení motoru a brzd, nově tvarovaný zadní difuzor i střešní křídlo.

Jak se říká, všechno má své kupce, takže i zběsilý Nissan Juke R s cenovkou půl milionu Euro (tedy více než 12 milionů Kč) si své zájemce najde, ale není jich mnoho. První už má zaplaceno a čeká na zásilku… :)