Svět má nový oficiální rychlostní rekord v jízdě pozadu. Stanovil ho fanda couvání v Corvette C7

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: NCM Motorsports Park - 28. 9. 2022


Guinnessova kniha světových rekordů je plná větších či menších zajímavostí a kuriozit dokazujících, čeho všeho jsou někteří schopní. A před pár dny do této knihy přibyl nový zápis týkající se rychlé jízdy. Nečekejte ale zběsilé tempo vpřed. V tomto případě šlo o couvání.

Přečtěte si také:  SSC Tuatara znovu ohlásila zajetý rychlostní rekord. Tentokrát prý nelže, ale i tak to má háček

Nový rekord nemohl stanovit nikdo jiný než Scot Burner, jehož to rozhodně nebyla první jízda jiným směrem, než bývá obvyklé. Scot zkouší jízdu pozpátku poměrně často, tentokrát se mu ovšem vydařil husarský kousek. Oficiální zápis do Guinnessovy knihy rekordů získal za nejrychlejší míli na zpátečku, a to v Chevroletu Corvette C7 s manuální převodovkou. Zajel ji za 1:15,18 a dosáhl rychlosti 85 km/h.

Důvodem, proč se vše povedlo, a vlastně i proč si Scot vybral právě tento vůz je fakt, že C7 nemá na zpátečce omezovač rychlosti tak, jak jej má většina aut. To znamená, že s autem je možné couvat takovou rychlostí, dokud nepřijdou ke slovu maximální otáčky motoru samotného.

Přečtěte si také:  Podívejte se na 10 nejrychlejších jízd z letošního Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Padl i absolutní rekord

Nutno ale říct, že se ta jízda autu moc nelíbila, motor prý měl problém s únikem oleje. Nicméně podle Scota ho stačilo dolít a auto funguje tak, jak má.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek