tankovani-cerpaci-stanice-palivo-bmw-m760li-xdrive

Švédové ruší dotace na elektromobily a sníží poměr biosložky v palivu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Reuters - Foto: Pavel Srp - 23. 5. 2023


Do paliv se dnes běžně v celé Evropě přimíchávají biosložky. Teď ale další země oznamuje, že jejich obsah v palivu sníží. K tomu také změní politiku v oblasti elektromobilů, která už nebude tak pozitivní.

Nový plán švédské vlády počítá s tím, že omezí pobídky pro elektromobily a zároveň omezí přimíchávání biosložek do paliv. Důvodem má být pomoc občanům v rámci rostoucí inflace. Švédsko prý kvůli tomu bude mít problém dosáhnout svého původního cíle snížit emise skleníkových plynů o 70 %, které jsou stanoveny na rok 2030. „Před rokem jsme byli na cestě k tomu, že s vysokou pravděpodobností všechny naše vytyčené cíle do roku 2030 zvládneme, ale tímto rozhodnutím se naše predikce zhoršily,“ řekl pro agenturu Reuters Stefan Nystrom z tamější vládní agentury zodpovědné za ochranu životního prostředí.

Přečtěte si také:  Nabíječky na elektromobily se budou, zdá se, vypínat, aby nehrozil blackout

A co se tedy ve Švédsku přesně stalo? Tamní vláda snížila daně z pohonných hmot, zvýšila daňové úlevy pro lidi, kteří jezdí do práce autem, a zrušila dotace na nákup nových elektromobilů. Kromě toho také od roku 2024 sníží objem přimíchávání biosložky do paliv na 6 %, přičemž v tomto poměru má zůstat až do roku 2026.V současnosti musí být v naftě až 30,5 % biopaliv, v benzinu 7,8 %.

Štítky: , , , , , , , , ,

10 názorů na “Švédové ruší dotace na elektromobily a sníží poměr biosložky v palivu”

  1. A není to tak že sluníčkářští Švédové opět k rozumu přicházejí ? Ne že bych chtěl obhajovat zdejší magoristan, ale u nás ještě dotace na elektromobily nebyly ani zavedeny a procento biosložky v naftě je 6%

  2. A oni můžou – to ty co to vymysleli Brusel nezlikviduje ? Tak proč to nejde u nás ? Už nemáme Moskvu – teď nás diriguje Brusel , ale nazývá se to demokracie – ale vyjde to nastejno – Unie je jiná , než byla ta, kam jsme vstoupili – změnila se a teď nám přikazuje, zakazuje , určuje , ožebračuje , nesvoboda , byrokracie , v takové míře v jaké to nikdy nebylo . Unie a dnešní režim asi čerpá znalosti od prvního československého dělnického prezidenta : Kdo nejde s námi jde proti nám ! To snad každý musí vidět , že jsme se vrátili o 70 roků zpět . Jak snadno udělat z občanů národ žebráků . Tato vláda zaprodá svoji vlast a lid Bruselu , tam jsou přesvědčeni , že agresivní vymazávání celých stránek vlastních dějin, obrácená diskriminace většiny v zájmu menšin či požadavky zřeknout se tak základních věcí, jako je matka, otec, rodina či rozdílná pohlaví, představují podle jejich názoru pohyb k obrodě společnosti. .Lidé potřebují politiky , kteří nezaprodají svůj národ ekofanatikům / kteří můžou za dnešní ceny energii / z Bruselu .Obyčejným pracujícím lidem je asi úplně jedno , jaký režim vládne , pokud se mají v životě dobře a není draho . Rostoucí ceny energií jsou chtěným cílem Green Dealu.

    1. Skvěle napsáno, ještě si dovolím podotknout, že ožebračování pracujících, jejich zotročování a omezování, není primárně pouze „dílo“ Bruselu, nýbrž globalizace a potažmo jejích protagonistů z USA apod.!!!

  3. Je vidět, že se ve Švédsku vyléčili z dotování elektromobilů a částečně z povinného pančování paliv biosložkou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *