test-2020-suzuki-jimny-15vvt-5mt-4x4- (44)

Suzuki Jimny je auto, které na evropském automobilovém trhu nemá příliš obdoby. Je to plnokrevný kapesní off-road, ale na starém kontinentu ho trápí přísné emisní limity. To už by ale za nějaký čas neměl být problém.

Přečtěte si také:  Suzuki Vitara Style je limitovaná verze oblíbeného SUV. Poznáte ji na první pohled

Současné Suzuki Jimny přišlo na trh v roce 2018, ale dlouhého života si neužila, protože mělo pod kapotou atmosférický motor, jehož emise byly příliš vysoké. Zákazníkům tak automobilka dodávala málo kusů, aby dokázala plnit flotilové emise, a pak auto přestala na čas prodávat úplně. Vymyslela ale nakonec kličku, díky níž se na trh může vrátit.

Z původně osobního modelu Suzuki Jimny udělá užitkový model, který bude mít místo zadních sedadel nákladový prostor a v technickém průkazu bude uvedeno, že jde o malý nákladní automobil N1. Na užitkové modely totiž platí jiná měřítka než na modely osobní.

Ovšem to není jediná změna, kterou japonská značka chystá, Tou další, která podle rakouského magazínu motorprofis.at přijde v roce 2024, bude facelift. Ten má přinést hlavně nový full hybridní motor. Má jít o čtyřválcový 1,5litrový hybrid přímo z dílny Suzuki.

Přečtěte si také:  Toyota odhaluje Yaris Cross Adventure s výbavou pro cesty mimo město

V rámci toho by mělo Suzuki Jimny dostat také delší a praktičtější pětidveřovou karoserii. V nedávném článku už jsme mohli vidět i špionážní fotky zamaskovaných prototypů. Otázkou zůstává, zda delší karoserie přijde už příští rok, jak někteří tvrdí, anebo společně s hybridem až v roce 2024.