Subaru XV nové generace odhaleno předčasně díky katalogu

Subaru XV nové generace odhaleno předčasně díky katalogu

Od Pavel Srp | 20. 2. 2017 0

Subaru XV se chystá v nové generaci, ta se měla představit až na březnovém ženevském autosalonu, ale jak už to tak bývá, odhalení proběhlo dříve. Nebyla ale úplně plánované, utekla totiž oficiální brožura.

Design se oproti aktuální generaci nijak výrazně nezmění, tvary se přibližuje modelu Outback. Podle očekávání se XV bude opět podobat již představenému modelu Impreza, který se však v České republice již nějakou dobu neprodává. Ani v nové generaci nechybí oplastované nárazníky i další část karoserie a zvýšený podvozek, díky němuž se se Subaru XV nemusíte bát ani mimo silnice. Základní výbavou nové generace bude podle zvyklostí značky také pohon všech kol.

Nový ale samozřejmě nebude jen vzhled, zásadnější změnou je zcela nová podvozková platforma. Tu již automobilka představila a nabídne prý mnohem vyšší tuhost, ale zároveň nižší hmotnost, což se podepíše i na nižším těžišti. To ve finále znamená ještě lepší jízdní vlastnosti.

Premiéra nového modelu se odehraje 7. března. Premiéru bude možné sledovat na těchto webových stránkách, kde probíhá také odpočet času do odhalení.