Subaru_Leone-20_milionu_vyrobenych_aut_s_pohonem_4x4
Subaru Leone 4WD | Foto: Subaru

Subaru je automobilka, kterou máme naplno spojenou s pohonem všech čtyř kol. Nebylo tomu tak ale úplně vždycky. Od prodeje čtyřkolek je to dnes 49 let a japonská značka teď slaví 20 milionů prodaných aut s pohonem všech čtyř kol.

Přečtěte si také:  Získejte unikátní hodinky STI ve sbírce na pomoc dětským domovům

Značka Subaru je poměrně tradiční, její vznik sahá až do roku 1953, ale tak, jak ji známe dnes, se začala proflovat až v 70. letech minulého století. Psal se rok 1972, kdy japonská značka na trh uvedla první sériově vyráběný model s pohonem všech kol. Byl to kombík Subaru Leone 4WD.

Automobilka jeho představení v roce 1972 naplánovala před začátek Zimních olympijských her v japonském Sapporu. Chtěla tím jasně demonstrovat to, že jde o robustní kombík, který zvládne i náročné zimní podmínky. Subaru tím vlastně stálo na začátku dobu, kdy se čtyřkolka dostala i do nabídky „běžných“ automobilů.

Přečtěte si také:  Jeep slaví 80. narozeniny. Na trh uvede speciální edice 80th Anniversary ke všem svým modelům

Dnes, po 49 letech, slaví Subaru významný milník. Japonci oznámili, že z jejich továren už vyjelo 20 milionů aut s pohonem všech čtyř kol. Stalo se tak už v červnu 2021. Subaru produkuje těžko uvěřitelných 98 % modelů s pohonem všech kol, přičemž zbylá dvě procenta zaujímá malé sportovní kupé BRZ s pohonem zadních kol.

Přidat komentář