Subaru, které podstatnou část své existence slavilo velké úspěchy v motorsportu, má poslední dobou tak trochu utrum. A protože management moc dobře ví, že závodění je pro popularitu důležité, situace se má v roce 2016 zlepšit. Bohužel se však nejedná o rallye.

Subaru Levorg BTTC

Subaru se bude soustředit na okruhové závodění a vrátí se na tratě v Británii v rámci šampionátu BTCC. Šampionát britských cestovních vozů nabízí startovní pole o třiceti automobilech od deseti značek. Poměry zde bývají dost vyrovnané a soutěží se tak „zrcátko na zrcátko“. Za novým vozem nestojí pouze samotné Subaru. Ti totiž spojili síly se závodním týmem BMR a vznikla upravená verze nového kombi Levorg. Důkazem toho, že to Subaru myslí vážně, je fakt, že svůj kombík přihlásili jako tovární tým. Celkově čtvrtý v pořadí. V šampionátu už figuruje domácí MG, pak Honda a BMW.

Dalším faktem je výběr jezdců. Za volant upravených Levorgů usednou jedni z nejlepších – Jason Plato a Colin Turkington. Jak určitě dobře víte, regule šampionátu BTCC nepovolují pohon všech kol. I s tím se Subaru vypořádalo. Dalo by se čekat, že zahodí svůj pohon všech kol Symetrical AWD a nechají hrabat přední kola, ale to by na okruh vážně nebylo ideální řešení. Muselo se tak přistoupit k razantnějším změnám a okruhový Levorg je zadokolka. V podobné situaci se ocitla a stejné řešení musela do své okruhové A4 zakomponovat také automobilka Audi. Každopádně začněte hledat, kde lze pustit britské sportovní kanály, tohle by mohlo stát za to! 🙂

O tom se ostatně můžete přesvědčit na videu: