subaru-forester-sti-e-boxer-tokyo-koncept-1

Subaru Forester STI e-Boxer a Impreza STI se představí na tokijském autosalonu

Autor: Pavel Srp -   27. 12. 2018


Subaru přiveze na tokijský autosalon dvě velké a velmi zajímavé novinky. Ukáže tu totiž dva koncepty: Forester STI e-Boxer a Impreza STI.

Subaru už letos představilo Forester e-Boxer. Jde o mild-hybridní pohonné ústrojí, které kombinuje dvoulitrový motor s protiběžnými písty, jehož výkon je 146 koní a točivý moment 187 Nm. Důvodem mají být jemnější celkový projev motoru, ale hlavně nižší emise, s nimiž musí značky v Evropě tolik bojovat. Koncept s přídomkem STI bude ale jiný. Tedy trochu. S největší pravděpodobností nepůjde o STI v takovém slova smyslu, jak ho známe, ale spíše jen o dotek tohoto oddělení na Foresteru. Mělo by to být takové auto na půli cesty…

I tak ale nutno podotknout, že design auta je velmi povedený. Decentní, ale ostřejší. Je tu nový nárazník s velkými vstupy vzduchu, žlutou linkou, která ho opticky rozšiřuje a snižuje, ale i černá maska a v ní výrazně červené logo STI. Z boku zaujmou větší, 19″ kola se žlutými brzdovými třmeny Brembo (vpředu šestipístky!) a novými nástavci prahů s opakující se žlutou linkou z předního nárazníku. Zadní část je nejvíce decentní. Je tu jedna koncovka výfuku, opět ona žlutá linka táhnoucí se napříč nárazníkem a logo STI na dveřích. Všimnout si ale můžete také faceliftované karoserie.

Také koncept Impreza STI na tom bude velmi podobně. Zdá se, že bude vycházet z obyčejné Imprezy. Dostane výraznější bodykit s decentně pozměněným předkem i zadkem s dvojicí koncovek výfuku s centrálním vyvedením. Všimnout si můžeme také dvoubarevného lakování karoserie.

O konkrétní technice obou konceptů však v tuto chvíli nevíme nic. Vše Subaru odtajní až v Tokiu, kde tamější autosalon začíná 11. ledna 2019. Obáváme se však toho, že ani tyto verze se na náš trh nedostanou a zůstanou doma v Japonsku a v Americe.

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek