Subaru-WRX-STI-Diamond-Edition (1)

Subaru představilo další skvělou edici WRX STI. Ano, u nás máme zase smůlu

Autor: Anina Russová - 18. 11. 2018


Myslíme si, že tohle prostě není fér. Jako na potvoru se totiž našemu trhu vyhýbají všechny možné báječné edice Subaru WRX STI, které by přitom našim silnicím tak moc slušely. Jenže země Evropské unie už nemají ani to STI… Subaru se ale dobře prodává na jiných trzích, například na svém domácím, tedy japonském, také americký, ale i jinde. Třeba v jižní Africe.

Tuhle speciální limitovanou edici s názvem Subaru WRX STI Diamond Edition má na svědomí Subaru Southern Africa a jde o nejrychlejší a nejvýkonnější sériové STI, které kdy spatřilo světlo světa. Bohužel ale i kdybyste se rozhodli, že ho do Evropy (a k nám) dostanete, máte smůlu. Tahle specialitka vznikne jen v počtu 30 kusů a všechny už v tuto chvíli mají svého majitele.

A tomu zájmu se opravdu není co divit. Diamantová edice má totiž pod kapotou plochý přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,5 litru, který v továrně dostal do vínku výkon 354 koní a točivý moment 464 Nm. Nová je tu řídící jednotka i výfukový systém. Maximální rychlost je omezena na (pro tento model) běžných 255 km/h, nicméně zrychlení z klidu na 100 km/h STI Diamond Edition zvládne za pět sekund.

K tomu v továrně na přední nápravě přidali šestipístkové brzdy Brembo, podložky pod všechna kola, čímž zvýšili rozchod a několik zajímavých doplňků karoserie. Ty jsou jak funkční nejen z pohledu aerodynamiky, ale mají i estetické výhody. Ty jsou lakovány svítivě žluto-zelenou barvou a ke světle modré karoserii skvěle ladí.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru