Subaru Forester dostal decentní facelift – foto

Autor: Jan Karlík - 21. 4. 2016


Japonská automobilka má ve zvyku věnovat svým modelům poměrně častou péči v podobě každoročních drobných modernizací. Jednou takovou právě prošlo oblíbené SUV Forester. Nečekejte žádné velké změny, povětšinou šlo o designérské retuše.

Subaru Forester 4

Pokud vedle sebe postavíte starší verzi a tuto, můžete si všimnout nových nárazníků, jiné masky chladiče a třeba také nových zadních LED světel. Změny se dotkly i interiéru, výbav a barevných kombinací nebo kol. Nový Forester by měl být také tišší. Pro větší pohodu v interiéru zesílilo Subaru skla vozidla a upravilo také těsnění kolem oken a dveří vozu. Nově je také více tlumícího materiálu mezi palubní deskou a motorem.

Celkově se Subaru snažilo docílit komfortnějšího vozu. Forester dostal pro nový modelový rok také nově naladěný podvozek a řízení. Nové tlumiče mají poskytnout pohodlnější jízdu na rozbitém povrchu, rychlejší je pak převod řízení, který se změnil z 15,5:1 na 14:1.

Situace pod kapotou zůstala stejná. V nabídce tak zůstává klasický benzínový atmosférický dvou litr o výkonu 150 koní. Jeho přeplňovaný bratříček ve Foresteru XT nabídne 241 koní. Fanoušci nafty mohou koupit boxer diesel, který ze dvou litrů objemu poskytuje výkon 147 koní. Diesel a atmosférický dvoulitr mají standardně šestistupňový manuál. Pokud byste chtěli automat, za příplatek je převodovka CVT. Verze XT je spárována s bezestupňovou převodovkou automaticky.

V příplatkové výbavě také nově najdete adaptivní přední světlomety. Jak to novému Foresteru sluší se můžete podívat v následující galerii.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru