Subaru-Levorg-spy foto 1

Subaru chystá druhou generaci modelu Levorg. Přistižená testovací mula připomíná STI Prototype

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: carscoops.com - 23. 5. 2020


Už začátkem ledna Subaru potvrdilo, že připravuje druhou generaci modelu Levorg. Spolu s tím ukázalo také prototyp verze Levorg STI. Proč jej připomínáme? Protože v Japonsku byly zachyceny testovací muly chystaného Levorgu, a vypadají přesně jako onen prototyp.

Obě testovací auta byla zachycena ve městě Tomioka, v prefektuře Gunma, což je domovina značky Subaru. Spy fotografové magazínu Carscoops.com zachytili dvě verze Levorgu – černou a stříbrnou. Mnoho maskování na sobě nemá ani jedno z aut, obě pak také ukazují velký nasávací otvor v kapotě, tak typický pro Subaru. K tomu také upravené přední světlomety s LED technologií a nový přední nárazník.

Vzali jsme Subaru Levorg na nejtěžší okruh Evropy. Jak se mu (a nám) na Nürburgringu dařilo?

Nutno ale říct, že není jasné, jestli jde o „obyčejný“ Levorg nebo právě o verzi STI. Pokud o druhý jmenovaný model, není jisté, jestli bude mít pod kapotou jen spalovací agregát nebo nějakou formu hybridního pohonu. Nejvíce se ale mluví o přeplňovaném čtyřválci s objemem dvou litrů, který by mohl na všechna kola pomocí bezestupňové převodovky Lineartronic posílat výkon asi 300 koní. Jde však jen o spekulace. Samo Subaru moc sdílné zatím není.

Velkou otázkou je také fakt, jestli se nové Subaru Levorg, a to v jakékoliv verzi, dostane i do Evropy, potažmo do České republiky. Pro japonskou automobilku není Evropa z pohledu objemů prodeje nijak velký trh, vlastně je spíše zanedbatelný, ale jde o jakousi prestiž. Zkusili jsme se zeptat Zdeňka Zikmunda z Českého Subaru na to, jak to v Česku s příchodem nového Levorgu vypadá. Odpověď nás vlastně nepřekvapila: „Druhá generace pro Evropu zatím není v plánu. To ale nebyla ani ta první…“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek