Subaristé se semkli a udělali radost chlapci, který bojuje s rakovinou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Make A Wish/Subaru USA - 21. 5. 2020


Takřka každá automobilová značka má své příznivce. Fanoušci značky často zakládají kluby, pořádají srazy a akce a bez své oblíbené značky nedají ani ránu. A takovou základnu fanoušků a příznivců má i Subaru. Po celém světě jsou tisíce lidí, kteří jsou skoro posedlí touto japonskou automobilkou a dávají to jasně najevo. Subaristé jsou velmi specifickou skupinou, na silnicích se zdraví, pomáhají si a rozhodně se nebojí dobrých skutků.

Důkazem budiž setkání majitelů vozů této japonské značky, které před několika málo dny proběhlo v Americe, konkrétně na Floridě. Tam žije 19letý Daniel, který je také velkým fanouškem Subaru, ale bohužel se léčí s rakovinou. Jeho velkým přáním bylo se podívat do továrny automobilky v Japonsku, což mu však překazil jeho zdravotní stav, ale i koronavirová epidemie. I přesto se americká organizace ‚Make A Wish‘, která se specializuje na plnění přání nemocných dětí, rozhodla, že mu musí udělat alespoň nějakou radost.

Test mild-hybridního Subaru Forester e-Boxer (2020)

Dala se dohromady s americkým zastoupením značky a společně uspořádali velký sraz a defilé všech možných modelů japonské automobilky. Zástupci značky přes sociální sítě zkontaktovali několik majitelů Subaru a požádali je o pomoc. A protože jsou to Subaristé, nikdo neodmítl. Do Coconut Creeku, kde Daniel bydlí, se nakonec sjel epický konvoj více než 100 vozů. Některé byly v sériovém provedení, jiné upravené a nakonec nechybělo ani Danielovo oblíbené auto, kterým je WRX STI z roku 2004.

V Česku Subaru také pomáhá

Velmi silnou základnu fanoušků má Subaru i v Česku. V současné době, kdy i Česko bojuje s koronavirovou epidemií, se české zastoupení Subaru spojilo se svými příznivci a společně vybírali finance pro organizaci Adra, která díky nim pomohla seniorům a samoživitelkám. 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru