Prodloužené limuzíny byly oblíbené hlavně v Americe v 80. a 90. letech 20. století, ale narazit na ně lze po celém světě. Vznikají různými přestavbami, mnohdy i z opravdu luxusních aut jako je například Rolls-Royce, ale i z poměrně netradičních aut jako je Ferrari.

A právě jedna prodloužená limuzína na základech opravdového Ferrari 360 Modena z roku 2003 je na prodej v Austrálii. K protinožcům se sériové Ferrari 360 Modena dostalo v roce 2012 z Velké Británie. Tady bylo následně rozříznuto vedví a prodlouženo. Zatímco karoserie je stejně jako u původního, nerozřezaného Ferrari z hliníku, tak střecha a zadní dveře jsou z laminátu. Důvodem je to, aby přestavba vážila co nejméně.

Ferrari F40 jako prodloužená limuzína? Není problém!

Díky prodloužení karoserie se teď v autě odveze až 8 lidí, kteří budou moci na palubě využít výkonný audiosystém, dívat se při tom na dvě televize anebo si vytvořit atmosféru prostřednictvím barevného ambientního osvětlení. A aby bylo o zábavu postaráno úplně, nechybí bar.

Původní motor z Ferrari 360 Modena také zůstal. Jde o atmosférický vidlicový osmiválec s objemem 3,6 litru, jehož výkon je 400 koní. Použít bohužel nešla původní převodovka, která byla nahrazena manuální skříní ze Subaru Liberty GT, které u nás známe jako model Legacy.

Pokud vás tohle auto zaujalo, pak vězte, že je na prodej. Otázkou je, jak složité by bylo ho dostat z Austrálie do Česka, a také, jak moc výhodná je požadovaná cenovka. V inzerátu, který najdete zde, totiž stojí 399 999 australských dolarů, což je v přepočtu podle ČNB odvážných více než 6,3 milionu korun.