Ferrari F40 je ikona sportovních automobilů, ve své době šlo o naprostou špičku. Krásné nízké coupé s velkým přítlačným křídlem na zádi a poměrně spartánským interiérem. Ovšem ne tak to Ferrari F40, o kterém jsou tyto řádky. To je totiž opravdu dlouhá a poměrně luxusní limuzína.

Ano, čtete správně. V Japonsku existují lidé, kteří se rozhodli postavit limuzínu z Ferrari F40. Ale neděste se, nejsou to takoví troubové jak by se mohlo zdát. Když se na auto podíváte důkladněji, můžete si všimnout toho, že tvary auta – teď zapomeňte na délku – nejsou takové, jaké Ferrari F40 obvykle má. Jako základ pro stavbu prodloužené limuzíny byla totiž použita první generace Toyota MR2. A použit byl i původní motor, což znamená, že se v zadní části auta ukrývá čtyřválec s objemem 1,6 litru. Docela smutné, pokud to auto nastartujete…

Výbava je veskrze bohatá a luxusní a zahrnuje mimo jiné čtyři kožená sportovní sedadla, CD changer, klimatizaci, střešní okno nebo alarm. Design nakonec dotvářejí nová 19″ litá kola.

Tohle auto už má i svůj zmenšený model a podle informací bylo prý dokonce v soudní při přímo s maranellskou automobilkou. Po pravdě, nedivíme se… 😀 Auto bylo před dvěma měsíci v Japonsku na prodej.