ukopnute-zrcatko-2

Lidská závist je špatná vlastnost, ale co si budeme povídat, čas od času jí propadneme asi všichni. Věříme ale, že snad nikdo z vás nenechá závist, aby mu zatemnila mozek. Právě takové zatemnění z naštvanosti na bohaté lidi a zároveň ze smutku z vlastního života v neděli zažíval 32letý muž v Praze. Během chvíle se mu podařilo z nenávisti poškodit desítky aut a udělat škodu dosahující čtvrt milionu korun.

Přišel o práci

Vše začalo telefonátem na polici, kam oznamovatel hlásil, že v Praze 4, konkrétně v ulici Bělčická chodí nějaký muž a kope do aut. Hlídka byla na místě během pár minut a opravdu našla asi šest poškozených aut. Muž ovšem na místě nebyl a tak se po něm porozhlédla. Nakonec jej našla v garážích v ulici Ke Spořilovu. Na otázku, zda je tím, kdo ničí auta v okolí, odpověděl muž kladně.

Přečtěte si také:  Zlámat ruce je málo. Vandalové poškodili extrémně vzácné Lamborghini

„Policistům také řekl, že ho štvou zbohatlíci a že kvůli bohatým lidem přišel o práci. Z toho důvodu si záměrně vybírá drahá auta a svého činu rozhodně nelituje. Dále jim řekl, že cestou poškodil minimálně 14 až 20 vozidel,“ vysvětlila pražská policejní tisková mluvčí Hana Křížová.

Rozhodně to celé ale nebylo jen zlostí, ale nejspíš také účinkem drog. Policisté u muže totiž našli sáček s bílým krystalickým práškem. Ten sice nešťastník zahodil na zem, ale to mu moc platné nebylo. Zajímavé je, že měl u sebe asi 10 gramů, což rozhodně nemohla být laciná záležitost.

Přečtěte si také:  Policie zveřejnila video ze včerejšího pronásledování zdrogované řidiče v Praze. Ukázala i použití zastavovacího pásu

Hana Křížová dále dodala: „Vzhledem k uvedeným okolnostem policisté dvaatřicetiletého muže na místě zadrželi. Předběžně odhadnutá škoda na poškozených vozidlech se vyšplhala na částku přesahující 250 000 Kč. Muži hrozí v případě odsouzení za trestné činy poškozování cizí věci a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu až dvouletý trest odnětí svobody.“

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments