Nikdy asi nebudeme schopni, ale ani ochotni pochopit, jak je možné, že mezi námi žijí tací, kteří neváhají jakkoliv poškodit cizí auto. Proč? Co jim to dá?

I když bývají terčem takových hloupých útoků asi všechna auta, často si vandalové vybírají drahá a luxusní auta, tedy podle nás ta, která si dotyční hlupáci bez mozku nikdy nebudou moci pořídit. Možná tak v měřítku 1:18.

Následující případ toto pravidlo jen potvrzuje. Terčem útoků se stalo limitované Lamborghini Huracán Avio, které, pokud to náhodou nevíte, je oslavou letectví. To proto, že Lamborghini se se svými supersporty inspirovalo právě u stíhacíh letounů. Vyrobeno bylo pouze 250 kusů, přičemž jednotlivá auta se od sebe liší na míru šitými barvami karoserie, ale také pruhy, které se táhnou po celé délce auta.

Základní barvou je šedá perleť Grigio Falco, ale zákazníci mohou sáhnout také po modré Blu Grifo, šedé Grigio Nibbio a Grigio Vulcano nebo zelené Verde Turbine. A právě poslední jmenovaný lak, tedy matně zelený, neslo auto, jež si vyhlédla parta lehce přiopilých vandalů, kteří karoserii poškrábali. A to rovnou ze tří stran a opravdu do hloubky.

Majitel ale na svém facebooku uvedl, že se mu něco podobného stalo poprvé. Podobně exkluzivních aut má několik, nicméně lidé je vždy respektovali a spíše obdivovali.