Strážníci z Českých Budějovic dostanou nové svítící reflexní vesty. Umí i blikat a mají vlastní powerbanku

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie České Budějovice -  25. 4. 2023


Reflexní vesty by měly být nedílnou součástí života každého účastníka provozu na pozemních komunikacích, včetně samozřejmě chodců. Stejně tak je nedílnou součástí života policistů a městských strážníků. Jde totiž i o jejich bezpečnost, aby je řidiči včas viděli a mohli na ně reagovat. Městští strážníci z Českých Budějovic v těchto dnech oblékají nové reflexní vesty, které v sobě mají všita světelná vlákna.

„V čem inovace ve viditelnosti těchto reflexních vest spočívá? Klasické reflexní prvky vyzařují odraz světla od svého povrchu. Nevýhodou však je, že odraz světla je vyzařován pouze v blízkosti světla. Nové reflexní vesty, které v nejbližších dnech začnou využívat strážníci českobudějovické městské policie, již zahrnují světelný systém napájený elektrickým zdrojem. Jejich výhodou je dostatečné osvětlení osoby využívající tento oděv i v místech s menší hustotou veřejného osvětlení. A nejen to. Reflexní vesty umožňují jak trvalé, tak i pomalé nebo rychlé blikání. Provozní režim zvolí strážník v závislosti na osvícení daného místa,“ popsali nové vesty strážníci.

Přečtěte si také:  Chodci stále často ignorují povinnost nosit reflexní prvky. Někdy to bohužel končí i tragicky

Systém reflexní vesty je připraven i na možné vybití. K dispozici má totiž powerbanku s kapacitou poskytující dostatečnou energii světelnému systému pro osvětlení strážníka, a to po dobu šesti až jedenácti hodin.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *