Řidič dodávky byl jediným zraněným v obou nehodách. Skončil v nemocnici.

Dopravní nehody se stávají z různých důvodů. Podle policejních statistik řidiči nejčastěji bourají z nepozornosti, když špatně předjíždějí nebo když přecení své síly. A jakkoliv to zní zvláštně, tak i nehodu, ve které hrály jednu z hlavních rolí kachny, zapříčinila vlastně nepozornost.

Vše začalo včera kolem sedmé hodiny ranní na Strakonické silnici kousek od obce Újezd u Vodňan. Jeden z řidičů si na silnici všiml kachen, a protože je nechtěl přejet, skoro zastavil, aby je mohl nechat přejít. Jenomže další řidič, jedoucí za ním nedával pozor a na situaci už nezvládl zareagovat. Nehoda, k níž následně došlo, se naštěstí obešla bez zranění. Odnesly to jen plechy.

Protože jde o velmi frekventovanou silnici, začaly se v místě okamžitě tvořit dlouhé kolony. Jeden z řidičů ale také nedával pozor a nedobrzdil před stojícími auty. Tentokrát to ale neodnesla jen auta, ale i nepozorný řidič, který byl se zraněními převezen do nemocnice.

V obou případech jsou viníci ti, kteří nedobrzdili. Ostatně, říká se, co neubrzdíš, neukecáš. Oba si od policie odnesou pokutu do maximální výše 2000 Kč. Jak dopadla kachní rodinka, bohužel netušíme, snad ale dobře.