prazsky okruh

Stavba pražského okruhu se znovu posouvá. Kvůli chybě úřadů

Autor: Anina Russová - 15. 11. 2019


Máte-li pocit, že si z nás naše úřady občas musí dělat legraci, pak se asi nepletete. Jak jinak si vysvětlit, že ačkoliv ví, že některé dopravní stavby jsou nesmírně důležité a už řadu let nutné, jsou ochotny a schopny udělat chybu, která je znovu odloží? Bohužel se ale přesně toto stalo. Ministr dopravy Vladimír Kremlík to potvrdil na svém facebookovém účtu.

Jde o to, že už začátkem léta bylo zahájeno územní řízení a veřejné projednávání trasy nové části pražského okruhu. To proběhlo v červenci a vypadalo to, že nic nebrání konečnému rozhodnutí o povolení stavby napojení okruhu od Běchovic na D1. Ale chyba lávky. Podle ministra Kremlíka je vše zastaveno a znovu na začátku. Chybou úřadu městské části Praha 22 jsme se právě vrátili zpět k veřejnému projednávání a zajištění územního rozhodnutí.

Důvod je až směšný a jen těžko říct, jestli se tato chyba stala opravdu omylem. Některý z úředníků totiž udělal chybu v doručování oznámení o zahájení územního řízení.

A co bude dál? Další zdržení, další kolony a další papírování, které bude zaplaceno z veřejných financí. Ministr dopravy dokonce přiznal, že pražský stavební úřad absolutně nezvládá svou práci a proto apeluje na Prahu, aby navýšila kapacity úřadu. To ovšem nemění nic na faktu, že stavba další části okruhu se odkládá. O jak moc ukáže až čas a práce úřadů či úředníků. Nám řidičům nezbývá nic jiného než udržet nervy na uzdě a přetrpět zoufalou dopravní situaci v Praze a okolí.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru