Jsou chvíle, kdy zoufale přemýšlíte, jestli bude lepší rozprodat orgány svoje, ale i všech lidí, které znáte, a nebo vykrást banku. To když se včera dražilo jedno až neuvěřitelně zašlé Porsche 356, o kterém se nám teď asi bude i zdát.

Mluvíme konkrétně o Porsche 356 A 1500 GS Carrera Coupe. Jde o auto, které světlo světa spatřilo už v roce 1957 a docela běžně jezdilo až do roku 1973. Tehdy auto majitel ale uklidil do garáže, kde zůstalo až do dnešních dnů. Celých 45 let se na něj jen prášilo. A protože dlouhé stání (navíc takto dlouhé) autům nedělá dobře, za své vzal i motor, který v tuto chvíli nefunguje. Pod kapotou je vzduchem chlazený plochý čtyřválec o objemu 1,5 litru, který zvládal rychlost až 200 km/h a zrychlit z 0 na 100 km/h dokázal za 8,7 sekundy. Na svou dobu docela kalup, co myslíte? Mimochodem, právě tento motor byl původně určený pro sportovní Porsche 550 Spyder.

Že jde o vskutku jedinečný kus automobilové historie dokazuje i sama aukční síň Gooding & Company, která jeho cenu před aukcí odhadovala na 600 až 700 tisíc dolarů, tedy něco mezi 12 a 13,3 miliony Kč. Ano, Porsche 356 standardně bývají drahá, ale toto je opravdu cena z říše snů.

TIP: ProdejVeterán.cz: Inzerce automobilových i motocyklových veteránů.

 

Aukce se na Floridě na Amelia Island v Americe konala včera. A tohle Porsche se opravdu prodalo. Zajímá vás za kolik? Tak se podržte… Konečná nabídka v aukce byla rovných 835 tisíc amerických dolarů! To je v přepočtu 17,3 milionu korun.