Letošní léto připomíná doprava hlavně v Praze spíše apokalypsu než pohodový prázdninový provoz. Důvodů je několik, ale vede ten, že úřady se rozhodly opravovat a rozkopat snad vše, co vůbec bylo možné.

Hned první prázdninový týden ukázal, že rozkopat celou Prahu naráz nebyl dobrý nápad a hlavní město se tak potýkalo s absolutním kolapsem. Na to naštěstí zareagovalo TSK, které si svou chybu uvědomilo a z některých oprav na čas ustoupilo. Jiné se pokusilo co možná nejrychleji dokončit. Chvályhodné, ale nechápeme, proč to nešlo hned.

Pokud jste si mysleli, že po těchto zprávách už bude v pražské dopravě větší klid, pak jste na omylu. Již tento týden odstartují další dvě velké opravy. Ty se dotknou jak řidičů, tak těch, kteří využívají MHD.

Až do 16. srpna bude probíhat velká rekonstrukce Koněvovy ulice. V důsledku toho bude dokonce uzavřen Jana Želivského – Buchovcova ve směru z centra. Pro osobní auta je vyznačena objížďka dlouhá několik set metrů, a to okolním ulicemi, nákladní auta, která by se na této objížďce nevytočila si budou muset najet několik kilometrů městem.

Druhou velkou rekonstrukcí, která již byla zahájena, je oprava Jiráskova mostu. Denně zde projede několik tisíc aut, která se teď budou muset vejít jen do dvou pruhů. Dělníci totiž obsadí celou severní část mostovky a provoz bude sveden jen do protisměru v režimu 1×1 – tedy jeden pruh z centra a jeden do centra. V důsledku opravy bude po celou dobu jejího konání uzavřen vjezd na Janáčkovo nábřeží, a to z křižovatky Janáčkovo nábřeží a Dienzenhoferovy sady. S komplikacemi musíte počítat i v okolí ulic Zborovská a Preslova, které jsou z části uzavřeny. Konce opravy motu bychom se měli dočkat 19. srpna.