Stahování okna za jízdy se nevyplatilo. Škoda Octavia skončila v poli

Autor: Tisková zpráva -   7. 8. 2019


V pondělí 5. srpna 2019 v 16:30 hodin řídila pětadvacetiletá žena vůz Škoda Octavia na silnici mezi Prostějovem a Žešovem. Dle svých slov se z důvodu otevírání okna nevěnovala plně řízení a vyjela vpravo na nezpevněnou krajnici. Když si toho všimla, lekla se a strhla řízení vlevo a následně opět doprava.

V důsledku toho nakonec vyjela vpravo mimo komunikaci, kde přední částí vozidla postupně narazila do travnaté plochy a do dopravní značky „Návěst před křižovatkou“. Dopravní značku vozidlo porazilo a zastavilo se až na poli.

Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění havárie jsou předmětem dalšího policejního šetření. 

Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Po prohlídce poškození policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci havarovaného vozidla. A to z důvodů vážných poškození jejího auta. Policie tak chce pohlídat, aby jej nenechala neodborně opravit a nevrátila se s ním na silnice. Takto bude muset řidička po opravě absolvovat technickou kontrolu a teprve poté může dostat osvědčení o registraci vozidla zpět.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek