Srdce milovníků driftu zaplesá. Takhle má jízda bokem vypadat

Autor: Anina Russová - 13. 12. 2018


Víme, že je mezi vámi hodně těch, kteří si zamilovali drift, tedy jízdu v řízeném přetáčivém smyku. Co na první pohled vypadá jednoduše, je ale ve skutečnosti složitější a vyžaduje to řidičské zkušenosti. V driftech se jezdí několik profesionálních soutěží a obliba tohoto motoristického sportu neustále roste.

Pokud pomineme Kena Blocka, kterému jdou drifty lépe než rallye, není moc všeobecně známých tváří, které by drifty propagovaly mezi veřejností. A je to velká škoda, protože když se to umí, jde o fantastickou podívanou, která v některých momentech popírá fyzikální zákony.

To vám ukáže i přiložené video. Nečekejte ale žádnou extrémní show, kterou dělá právě třeba Ken Block nebo kterou před nedávnem ukázalo video dakarských speciálů. Tohle video je prostě jen čistá práce plná dokonalých záběrů z dronu.

Celé video je částečně podbarvené hudbou připomínající americký velkofilm a v některých momentech vypadá spíše jako počítačová hra. Pokud tedy chcete vidět, jak má vypadat jízda dveřmi napřed a skvělá práce s dronem, tak tohle video vám to ukáže.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek