Nikolaev v Kamazu driftuje v ruské továrně po boku s Mazdou, kterou řídí Mad Mike Whiddett

Nikolaev driftuje v Kamazu v ruské továrně po boku s Mazdou, kterou řídí Mad Mike Whiddett

Autor: Pavel Srp -   16. 11. 2018


V Petrohradě bylo koncem září veselo, potkali se tam dva světoví závodníci, kteří kromě toho, že závodí v motorsportu, nemají společného snad nic. Jeden totiž závodí s obrovským kamionem v terénu, ten druhý s malou mazdou na okruhu. Přesto se ten první tomu druhému tentokrát přizpůsobil a vzniklo z toho velmi zajímavé video.

Petrohradská továrna se stala místem, kde si to v driftovacím souboji rozdal dakarský závodní speciál Kamaz proti driftovacímu speciálu Mazda RX-8. Za volantem přitom seděly hvězdy svých disciplín. V kamionu to byl Rus, několikanásobný vítěz dakarské rallye Eduard Nikolaev a v osobním autě driftovací šampion Mad Mike Whiddett z Nového Zélandu. Nápad na podobné video vznikl prý vlastně nevinně, na loňském Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Původně jen jako vtip.

Každý ze závodníků odstartoval z jednoho konce továrny a když se potkali uprostřed obřího areálu, rozjeli se v pořádnou driftovací bitvu. A to přitom jeli vedle sebe chvílemi opravdu natěsno. Však se podívejte sami.

Štítky: , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *