V Petrohradě bylo koncem září veselo, potkali se tam dva světoví závodníci, kteří kromě toho, že závodí v motorsportu, nemají společného snad nic. Jeden totiž závodí s obrovským kamionem v terénu, ten druhý s malou mazdou na okruhu. Přesto se ten první tomu druhému tentokrát přizpůsobil a vzniklo z toho velmi zajímavé video.

Petrohradská továrna se stala místem, kde si to v driftovacím souboji rozdal dakarský závodní speciál Kamaz proti driftovacímu speciálu Mazda RX-8. Za volantem přitom seděly hvězdy svých disciplín. V kamionu to byl Rus, několikanásobný vítěz dakarské rallye Eduard Nikolaev a v osobním autě driftovací šampion Mad Mike Whiddett z Nového Zélandu. Nápad na podobné video vznikl prý vlastně nevinně, na loňském Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Původně jen jako vtip.

Každý ze závodníků odstartoval z jednoho konce továrny a když se potkali uprostřed obřího areálu, rozjeli se v pořádnou driftovací bitvu. A to přitom jeli vedle sebe chvílemi opravdu natěsno. Však se podívejte sami.