Srážka s jelenem zdemolovala Škodu Fabia. 82letý řidič skončil v nemocnici

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 2. 10. 2022


Jakkoliv je podzim krásný, řidičům přináší řadu vážných rizik. Ať už je to mokré spadané listí, které velmi klouže, možná ranní námraza silnic, brzká tma nebo zvěř na silnici, nástrah pro řidiče opravdu není málo. A právě s tou poslední se setkal i 82letý senior na Českokrumlovsku.

Stalo se tak v úterý 27. září dopoledne na silnici první třídy číslo 39 mezi obcí Kladenské Rovné a obcí Šebanov na Českokrumlovsku, když řidiči skočil do cesty jelen. „Při dopravní nehodě došlo u řidiče ke zranění, se kterým musel být převezen na ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích. Jelen po střetu z místa nehody utekl. Na vozidle byla nehodou způsobena škoda za nejméně 150 000 Kč,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Miroslav Šupík.

Přečtěte si také:  Nehod se zvěří je čím dál tím víc. Nejvyšší riziko takového střetu je na Vysočině

Dále zdůraznil, že ačkoliv může k podobné nehodě dojít prakticky v jakoukoliv denní či noční dobu, pozor by si řidiči měli dávat hlavně za svítání a za soumraku. Právě v tu dobu má totiž vysoká tendenci migrovat a při oslnění světlomety vozidla je zmatená a zůstává často stát na silnici a neutíká.

„Jsme na konci září, a tak je důležité poznamenat, že v období od října do prosince, dochází u vysoké zvěře k páření. Měli bychom tedy v tomto období jezdit se zvýšenou opatrností. Zvíře zpravidla neputuje osamoceně. Pokud tedy uvidíte přecházet přes cestu srnku, zpomalte, vždy je velká pravděpodobnost, že bude v blízkosti celé stádo,“ řekl.

Přečtěte si také:  Na silnicích za první pololetí zemřelo už 229 lidí

Proto je dobré v místech, kde pravděpodobný výskyt zvěře zpomalit a neustále kontrolovat ideálně obě strany silnice. V případě jízdy za tmy se soustřeďte, zda nevidíte záblesky očí zvířat v okolí cesty. Pokud oči zahlédnete, okamžitě zpomalte a ideálně vypněte dálková světla. Někdy pomůže i vyplašit zvíře troubením.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek