Nová generace, dost možná jen rozsáhlá modernizace Porsche Panamera přinese nejen očekávatelné změny, ale také nové karosářské provedení. Testování nové verze probíhá kde jinde než na Nürburgringu, kde samozřejmě nechybí všudypřítomné kamery a fotoaparáty. Už z prvních záběrů je zřejmě, že plánované „kombi“ bude spíše o stylu než o převážení nákladu.

Nová generace ošklivého káčátka ze stáje Porsche se představí již tento rok na autosalonu v Paříži. Automobilka tak logicky testuje už téměř sériové vozy a to v obou karosářských variantách. Druhá verze by měla primárně vycházet z konceptu Sport Turismo, který známe už dlouhé čtyři roky. Dá se tedy čekat, že neponese typické označení Shooting Brake, nýbrž právě Sport Turismo.

Mezi další známé informace patří ta ohledně pohonné jednotky. Nová generace Panamery dostane kromě jiných pohonných jednotek také úplně nový vidlicový osmiválec o objemu 4,0 litru. Ten by měl v portfoliu nahradit původní 4.8 V8. Nový čtyřlitr dostane dvojici turbodmychadel, která dost výrazně pomohou vyprodukovat výsledných 550 koňských sil a to při 5 750 otáčkách za minutu. K tomu se připojí ještě 770 Nm, které budou dostupné od 1 960 do 4 500 ot./min. Nový osmiválec bude disponovat systémem odpojování válců, který bude pracovat od 950 do 3 500 otáček za minutu, takže v těchto otáčkách budete mít Panameru se čtyřválcem, hurá. Automobilka se také chlubí možnou zástavbou spolu s elektromotorem v hybridních verzí.

Co je zajímavé, do nejbrutálnějších verzí Turbo a Turbo S by se měl podívat ten samý motor. V této verzi by měl hravě přeskočit hranici 600 koní a 800 Nm. Bližší informace prozatím nejsou k dispozici. Zatím se můžete podívat na video, které naznačuje budoucí tvar druhé karosářské verze.