Severní smyčka asi nejznámějšího okruhu je stále žhavé téma. Jistě pamatujete nedávnou zprávu o rychlostních omezeních a zákazu pokusů o rekordní kola. Nicméně při testování předprodukčních verzí automobilů úplně rekordy nepadají a při jednom takovém testování se podařilo natočit nový Mercedes-Benz třídy S Cabrio.

Nebudu zapírat, že Coupé verze toho nejlepšího od Mercedesu, je pro mě jedno z nejpovedenějších aut, minimálně z hlediska designu. I proto už od začátku nedočkavě vyhlížím Cabrio. Původní nepotvrzené informace slibovaly start prodeje již na jaře tohoto roku. Došlo však ke zpoždění a Mercedes-Benz je právě ve fázi finalizace vývoje. Finální testy se odehrávají na Severní smyčce a jak můžete vidět na videu, testovací jezdec se s tím vůbec nepáře.

Design verze kabriolet bude velice blízký základnímu kupé, vůz totiž při testování oblékal naprosto minimální maskování. Z videa můžeme také vyčíst použití plátěné střechy, které poslední dobou přichází opět do módy. Tato konstrukce je lehčí, celkově jednodušší a zabírá také o něco méně místa v zavazadlovém prostoru.

Nabídka motorů by měla kopírovat zážehové pole modelu S Coupé. Můžeme tak počítat s 4,7 litrovým osmiválcem biturbo o výkonu 335 kW a označení S 500. K dispozici budou i verze od AMG, což bude znamenat použití dvakrát přeplňované 5,5 litrové V8 o výkonu 430 kW (S 63) a šestilitrového dvanáctiválce biturbo o výkonu 463 kW v podobě modelu S 65. Ano, správně… Žádná nafta! 🙂

Doufejme, že Mercedes vše stihne včas a my vám budeme moci zprostředkovat živé fotografie už z letošního autosalonu ve Frankfurtu.