Spy video: Chystá Porsche nový Cayenne?

Autor: Pavel Srp - 21. 6. 2016


Porsche Cayenne je ve své druhé generaci v prodeji od roku 2011, což je už za polovinou životního cyklu. U luxusní prémiové značky tím spíše. Podle přiloženého spy videa to vypadá, že Porsche testuje novou generaci svého oblíbeného SUV.

Kdesi v Alpách byly natočeny zamaskované prototypy, které projíždějí po horských silničkách samy, ale i coby tažného vozidla, které má na oji dodávku nebo návěs. Auto je zamaskované, takže není příliš poznat tvary, jisté ale je, že žádná opravdu výrazná změna se na karoserii neodehraje.

Podle dostupných informací by měla nová generace Porsche Cayenne stát na platformě MLB, kterou používá i aktuální generace Audi Q7. Je to kombinace hliníku, karbonových vláken, ale i ultra pevné ocele, to by mělo dovolit ušetřit oproti aktuální generaci dokonce dvě stě kilogramů, což se podepíše nejen na dynamice, ale také na spotřebě paliva.

Očekávají se také zcela nové motory, hovoří se o základním benzinovém motoru 2,9 V6 turbo, prostředním V8 3,6, ale i o čtyř litrovém V8. Nebude samozřejmě chybět ani naftový motor nebo plug-in hybridní verze.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek