spy foto škoda karoq

Škoda Yeti se má již letos dočkat svého nástupce, posledních pár týdnů se ale hovoří o tom, že to nebude Yeti, ale dostane nové jméno. Ve hře je Karoq, tento název už byl naznačen v nedávné čínské prezentaci a je zaregistrován jako ochranná známka na Úřadu průmyslového vlastnictví.

Jisté je, že nový Yeti – a nebo Karoq, chcete-li – bude vycházet ze SEATu Ateca, ovšem ponese designový jazyk vetší Škody Kodiaq. Na špionážních fotkách je možné si všimnout na přídi dvojitých světel umístěných nad sebou. Zadní světla nám ale připomínají spíše aktuální generaci Volkswagenu Tiguan.

A proč se mluví o změně názvu? Vlastně je to jednoduché, stačí se podívat na ostatní koncernové značky. SUV u Audi jsou jasně označené počátečním písmenem Q (Q2, Q3, Q5 a Q7), u Volkswagenu je to “T” (Tiguan, Touareg), u SEATu to je “A” (Ateca, Arona) a u Škody to tedy s největší pravděpodobností bude “K”. Změnou značení tak začal právě Kodiaq, pokračovat by s ním mohl “nový Yeti” a příští rok ještě další malý crossover velikosti modelu Fabia.

Kodiaq dostal jméno podle aljašské vesnice Kodiak, podle čeho se bude jmenovat Karoq? Jisté není nic, významů slova Karoq je více. Jedním z nich je kalifornský indiánský kmen, druhý je albánská vesnice.

Přečtěte si také:  Tohle je automobilový ráj aneb plná prodejna exkluzivních youngtimerů, klasických aut a sporťáků

Oficiálně bychom se nového názvu a nebo “potvrzení Yetiho” měli dočkat ještě v dubnu. Světová premiéra nového modelu by se přitom měla odehrát už v květnu na speciální akci ve Švédsku.

Český zpravodajský server iDnes.cz přinesl i video z testování nového SUV z českých silnic.