Spy photo: Bugatti Chiron se testuje pouze s lehkým maskováním

Autor: Jan Karlík - 1. 11. 2015


Automobilka pilně testuje nástupce legendárního Bugatti Veyron. Novinka ponese jméno Chiron a její dvě testovací muly se již vesele prohánějí po silnicích. Důkazem jsou fotografie od petrolheadky Stefanie Piffer, která zachytila mírně maskovaný Chiron v tyrolském městě Lavis.

Bugatti Chiron má základní filozofii stejnou jao Veyron. To znamená, že okamžitě poznáte návaznost na Veyron a navíc má v plánu se také zapsat do Guinnessovy knihy rekordů a vysadit čelist nejednomu fanouškovi díky úžasným technickým parametrům. Pod kapotou vozu se má opět ukrývat šestnáctiválec do dvojitého „V“, kombinovaný výkon se však díky hybridnímu pohonu dostane na zhruba 1 500 koní (1 103 kW). Očekávat máme kromě čtyř turbodmychadel i elektrický kompresor, který bude pomáhat tlačit obrovské kvanta vzduchu do spalovacích prostor. Testovací muly jsou stále maskované, nicméně toto již maskování není až tak výrazné a pod ním se nachází již produkční karoserie. Bugatti si poctivě hlídá zadní část vozu, jejíž maskování, potažmo maskování světel, je u obou prototypů odlišné. Můžete ale sledovat inspiraci konceptem Gran Turismo a také si povšimnout absence výrazné kulaté zádě, která byla pro Veyron tak typická. Novinka sází na výraznější a ostřejší tvary, po vzoru závodních vozů.

Žádné oficiální údaje zatím nejsou k dispozici, nicméně Chiron bude opravdu exkluzivní a drahá záležitost. Očekává se limitovaná série maximálně do 500 kusů. Už z toho je jasné zacílení na tu nejvyšší klientelu, která by teoreticky měla být schopná zaplatit částku pohybující se okolo 2,2 milionu dolarů, tedy krásný lidových cca 54 milionů korun českých. Zrychlení nového hypersportu by mělo nejen díky přítomnosti pohonu všech čtyř kol atakovat hodnoty kolem dvou sekund. Maximální rychlost by mohla být těžko uvěřitelných 450 km/h. Jestli vás zarazila především cena, pak asi zbytečně. Údajně existuje již 110 podepsaných a se zálohou zaplacených objednávek.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek