Nedávno jsme vás informovali o novém základním motoru pro ingolstadtský supersport – Audi R8. Než se to však stane, dočkáme se ještě otevřené verze Spyder. Tu se – spolu s nejostřejším modelem Audi TT – podařilo nafotit úplně bez maskování. Německá automobilka už se ani nesnaží balit své příští sportovní modely do kamuflážní fólie, a tak se fotografům ve španělské Granadě podařil perfektní úlovek.

Audi R8 Spyder, TT RS 4

To všechno se stalo navíc relativně chvíli po tom, co jim další z jejich sportovních modelů unikl na oblíbenou sociální síť na profil jednoho ze zaměstnanců. Německá značka ve Španělsku s velkou pravděpodobností připravuje oficiální fotografie pro katalog a internetovou propagaci. Podle fotografa, který za snímky stojí, prý natáčeli také reklamní videospoty, za dvojicí vozů jel automobil s video technikou. Řidiči a kameramani si však nedávali příliš pozor, když vyjeli z uzavřených prostor a neobtěžovali se vozy zakrýt. Důvod byl celkem jednoduchý, bylo potřeba natankovat. V Německu asi neznají kanystr 😀 Krátká zastávka na čerpací stanici totiž stačila fanouškovi na vytažení mobilního telefonu a vyfocení auta. No, a průšvih je na světě.

Menší z aut, Audi TT RS, půjde v šlépějích představeného RS 3 Sportback, tudíž se pod jeho kapotou objeví výborný 2,5litrový pětiválec TFSI, který by měl oproti RS3 nabídnout vyšší výkon, dokonce kolem 380 koňských sil. V případě modelu R8 Spyder jsou základní technické parametry poněkud jasnější. Sice neznáme nárůst hmotnosti a tím i případně zhoršené dynamické parametry, nicméně uprostřed vozu se bude nacházet atmosférický vidlicový desetiválec o objemu 5,2 litru z výchozí R8. Můžeme tedy očekávat výkon 610 koní, nejvyšší točivý moment 560 Nm, sedmistupňový dvouspojkový automat a akceleraci na 100 km/h kolem tří sekund.